Monthly Archives: Kwiecień 2013

Co daje szkoła policealna

Polskie szkolnictwo jest od wielu lat tematem zagorzałej dyskusji pomiędzy partiami rządzącymi a opozycją. Zawsze w planach pojawiają się próby zreformowania systemu edukacji, ale ikt nie zna sposobu na to, jak tego dokonać nie robiąc przy okazji żadnych głupot. Niestety ostatnia reforma nie dała nic dobrego, a na pewno ie kształci młodych ludzi tak, jak szkoła powinna. Przykładem są klasy profilowane, które miały kosztem zawodówek przyuczać do konkretnego zajęcia, ale w rzeczywistości wiedza „sprzedawana” młodym ludziom ma się nijak do faktycznego życia.Jednym z takich kierunków jest informatyka dodawana jako profil zawodowy już w szkołach podstawowych, w gimnazjach, po szkoły średnie. Tylko że ta informatyka, jakiej se uczą dzieci w szkołach ma się nijak do wiedzy, jaka młodzi ludzie na temat komputerów powinni posiadać. Sami nauczyciele, jacy wykładają w szkołach ten przedmiot to zazwyczaj niespełnieni w zawodzie ludzie, frustraci, dla których informatyka jest tak naprawdę tematem tabu.Na pewno w takiej formie informatyka jako nauka ułatwiająca życie współczesnym ludziom nie ma szans na przetrwanie. Tak naprawdę uczniowie po liceum profilowanym w tym kierunku nie mają żadnej wielkiej wiedzy. Idąc na studia muszą się uczyć wszystkiego od podstaw. Jaki jest więc sens posyłania naszych pociech do takich klas profilowanych? Wydaje się, że to całkowicie bezcelowe. Bo tego, czego zostaną oni nauczeni w szkole niższego stopnia można się nauczyć równie dobrze w domu na zasadzie prób i błędów.

Hosting ma znaczenie?

Wszyscy, którzy na co dzień bytują z internetem wiedzą doskonale, jak ważnym jest hosting w sieci. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, ze nawet najlepszy serwis i programiści mogą okazać się bezużyteczni, jeśli serwery będą wadliwe. Firm jest wiele, które oferują hosting wszystkim tym, którzy chcą prowadzić biznes w siei, ale niewiele z nich jest tak naprawdę godnych polecenia. A wadliwie działające serwery to niestety coraz częściej zakała internetu, zakała stwarzająca administratorom wiele nieprzyjemnych kłopotów.O firmach można pisać wiele. Jedne są bardziej, inne mniej wartościowe. Na pewno tego typu firmom oferującym hosting, jak pewna firma ze Szczecina mieszcząca się w budynku Seminarium Duchownego nie powinniśmy ufać. Już samo miejsce pozostawia wiele do życzenia, tak samo zresztą jest z fachowością. Nierzadko serwery nie działają tak, jak należy, nie zawsze niestety robiony jest back up bazy danych, toteż podczas awarii serwera traci się wszystko i nie ma żadnych szans na szybkie odbudowanie serwisu internetowego. Na takie praktyki pozwalać nie możemy, bowiem to grozi poważnymi stratami związanymi z internetowym biznesem. Musimy więc inwestować w solidny hosting, współpracować z firmami, które w tej materii świadczą usługi w pełnym zakresie. Zarówno udostępniają hosting z możliwością stworzenia kilku baz danych na serwerze, jaki i wielkość transferu oraz robienie kopii bezpieczeństwa każdej bazy danych. Bez tego po prostu dziś się nie udaje zaistnieć w sieci. A co za tym idzie, nie da się zarobić.Jak łatwo udowodnić – hosting ma ogromne znaczenie dla jakości usług świadczonych w sieci. Chodzi tutaj zarówno o bezpieczeństwo, jak i łatwość kontaktu serwisu i internauty. A tylko wysokiej klasy hosting może dać nam gwarancję niezawodności. A to przecież w dzisiejszym internecie jest elementem niezwykle ważnym i istotnym. Dzisiejszy hosting musi być znakomity.

Agnitum Spam Terrier 1.0.75

Agnitum Spam Terrier w wersji 1.0.75 to doskonały sposób na niechciane wiadomości e-mail. Ten program jest bardzo inteligentny, nie tylko chroni nasza skrzynkę pocztową przed spamem, ale wykrywa także ewentualne zagrożenia ze strony znanych nam adresów. Konie trojańskie, robaki i aplikacje szpiegujące natychmiast są usuwane.Program łatwy w obsłudze z bardzo intuicyjnym interfejsem. Doskonale współpracuje z najbardziej popularnymi narzędziami do odbierania poczty, m. in. z Microsoft Outlook (wersje 2000, 2002, 2003, 2007), Microsoft Outlook Express (5.0, 5.5 i 6.0). Wachlarz protokołów zabezpieczeń obsługiwanych przez Agnitum Spam Terrier jest także dość szeroki i znajdują się w nim m. in. POP3, SSL POP3, IMAP, HTTP (MSN, Yahoo, AOL), Exchange. Agnitum Spam Terrier 1.0.75 nie posiada polskiego spolszczenia, menu w języku angielskim. Zaletą natomiast jest fakt, że jest to program całkowicie darmowy i współpracuje ze wszystkimi systemami Microsoft – od Windowsa XP po Vistę i Windowsa 7.