Monthly Archives: Marzec 2013

Spam Filter Express for Outlook Express 2.01

Spam Filter Express for Outlook Express 2.01 to prosty program dedykowany najpopularniejszemu narzędziu do odbierania poczty z protokołem POP3. Sam program działa niezawodnie tylko z systemami Microsoftu: Windows 98, ME, 2000, XP.Skuteczność tego programu służącemu do filtrowania poczty przychodzącej ocenia się na 97%, co daje całkiem niezły wynik. Program nie osiada polskiej wersji językowe, możliwe jest jednak z zainstalowanie polskiej nakładki.Program ten pozawala użytkownikowi konta email do tworzenia własnych czarnych list spamowych, można także tworzyć wszelkiego rodzaju grupy zaprzyjaźnionych maili, wysyłane od takich wiadomości nigdy nie będą usuwane. Producent daje także bazę „skażonych” adresów, dzięki czemu większość niechcianych wiadomości jest automatycznie usuwana. Naturalnie kopie wiadomości umieszczane są w tymczasowym folderze, byśmy mogli jako użytkownicy zawsze sprawdzić, czy oczekiwany mail nie został przypadkowo uznany za spam.

Dobry hosting to podstawa

Chcesz zacząć działalność gospodarczą? Nie możesz zapomnieć o reklamie, w przeciwnym razie trudno Twojej firmie będzie się utrzymać na rynku. Do tego dochodzi także zagadnienie internetu, bo dziś każda firma musi mieć swój mały epizod w sieci, w ten sposób będziemy mogli skutecznie rywalizować z konkurencja. Tylko że to wszystko wymaga odpowiedniego podejścia, inwestycji i niekiedy fachowej wiedzy.Jeśli chcemy być widoczni w sieci, to musimy pomyśleć o pozycjonowanie, budowie serwisu internetowego i oczywiście dzierżawie serwera. Hosting to podstawa każdej internetowej działalności. Jeśli nie jesteśmy potentatami, takimi jak na przykład Onet lub Nasza Klasa, to nie musimy wynajmować serwerów od innych firm, hosting zapewnić będziemy sobie sami, bo nas na to będzie stać, a i sam charakter działalności internetowej będzie tego potrzebował. Jeśli jednak mamy małą firemkę, niewielki serwis internetowy, to nie opłaca się nam inwestować we własne serwery, lepiej jest po prostu skusić się na hosting oferowany przez dziesiątki rozmaitych firm internetowych.Hosting to poważna sprawa. Jeśli bowiem zaczniemy korzystać z usług firm, które oferują takie usługi nie na najlepszym poziomie. Jeśli się tak stanie, to będą liczne kłopoty, błędy serwera bowiem sprawią, iż na łamy naszego portalu nie będzie można się dostać. Tego lepiej unikać, bowiem to źle o nas świadczy wobec naszych klientów. Sam hosting nie jest już dziś usługa specjalnie droga. Za kilkadziesiąt złotych rocznie można otrzymać wysokiej jakości usługę, taką, jakiej wstydzić się nie będziemy musieli. Przy tym – co ważne – firma świadcząca nam hosting będzie robiła przynajmniej raz w tygodniu kopię strony na wypadek awarii serwera. Oznacza to, że w przypadku niespodziewanej ewentualnej awarii będzie można owy serwis i jego struktury odbudować w przeciągu kilku chwil. To ważne, bowiem może nam oszczędzić niekiedy nawet kilku tygodni poza siecią.

Kto dba o komputer?

Wiadomo, że wielu z nas używa komputerów. W każdym domu znajduje się ich co najmniej kilka, dlatego że dzisiaj wiele rzeczy załatwiamy przez internet, a więc komputery stały się nieodłącznym elementem naszego życia i wydaje się, że to już się nigdy nie zmieni. Wszyscy ich używamy, ale jeśli przychodzi do kwestii higieny komputera to okazuje się, że jak zwykle w kwestii porządków, to kobieta musi się tym zająć. Mężczyznom często w ogóle nie przeszkadza brudna klawiatura, monitor z odciskami palców dziecka czy zakurzony dysk twardy. Kobiety są nieco bardziej wrażliwe na tym punkcie. Mogą wcale nie używać komputera, ale zagadnienie czystości jest dla nich bardzo ważne, dlatego to właśnie one zajmują się jego czyszczeniem. Jeśli chodzi o sprzątanie wewnątrz komputera, to często ten obowiązek powierza się mężczyznom, by nic nie zostało zepsute. Jednak problem tkwi w tym, że mężczyznę trudno zmusić do takiego czynu i trzeba bardzo długo narzekać i marudzić, żeby wreszcie się zmusił i wyczyścił wentylatory. Za to efekt będzie od razu widoczny, bo przecież każdemu z nas chodzi o to, żeby komputer po prostu działał.